Zaprojektowanie letniej jadalni to świetny pomysł, jeśli dysponujemy dużym balkonem czy tarasem. Elementem niezbędnym podczas tworzenia takiego miejsca będzie stół ogrodowy 180 cm. Stół ogrodowy tworzyć będzie centralny punkt w miejscu wypoczynkowym, wokół którego gromadzić się będą bliscy i znajomi.

Jaki stół ogrodowy 180 cm wybrać?

Stoły ogrodowe powinny być eleganckie, trwałe i funkcjonalne – przekonują projektanci. Nowoczesne stoły dedykowane do użytku na zewnątrz tworzone są z różnorodnych materiałów. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się stół z drewna tekowego. Drewno tekowe to tworzywo egzotyczne, odznaczające się wysoką odpornością na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Drewno takie na długi czas zachowuje doskonały wygląd. Stół ogrodowy 180 cm wykonany z drewna należy co jakiś czas impregnować – w tym celu konieczne jest wybranie dedykowanych środków. Dzięki impregnacji drewno zachowa piękny kolor i będzie zabezpieczone przed wilgocią i brudem. Stół tekowy warto uzupełnić o lekkie, nowoczesne krzesła rattanowe. Rattan wykorzystywany do tworzenia tych mebli pozyskiwany jest wyłącznie z plantacji o zrównoważonym rozwoju, dzięki czemu nie jest degradowane środowisko naturalne.

Funkcjonalny stół ogrodowy 180 cm na aluminiowym stelażu

Chcąc zaaranżować przestrzeń przy domu w sposób nowoczesny, warto wybrać stół ogrodowy 180 cm oparty na aluminiowym stelażu. Stoły takie świetnie wpisują się w stylistykę nowoczesną, minimalistyczną czy skandynawską, dodają elegancji. Konstrukcje stołów są malowane proszkowo co oznacza, że zabezpiecza się je przed działaniem korozji. Blaty tworzone są z naturalnego drewna. Uzupełnieniem dla nowoczesnych stołów mogą być praktyczne krzesła aluminiowe, w których siedziska i oparcia tworzone są z trwałych siatek.