Nazwa Kindergeld kojarzyć się może z krajem niemieckim. I jest to bardzo dobre skojarzenie, ponieważ jest to zasiłek przyznawany na dzieci, jakie mieszkają na terenie tego kraju, ale nie tylko. Jak się okazuje, mogą się o niego postarać również Polacy. Jakie muszą jednak spełniać warunki?

Legalna praca w Niemczech

Kindergeld to tak naprawdę zasiłek dla tych wszystkich osób, jakie legalnie pracują na terenie Niemiec. W tym chociażby dla Polaków, których przecież w tamtym kraju nie brakuje. Wystarczy tylko, że jeden z rodziców pracuje na terenie Niemiec, aby móc składać papiery o przyznanie takiego wniosku. Dzieci wcale nie muszą mieszkać z nim w Niemczech. Mogą one nadal przebywać w Polsce, czy też w innym z krajów. Trzeba jednak wiedzieć, że jeżeli ktoś otrzyma niemiecki zasiłek rodzinny, nie otrzyma pieniędzy od rządu polskiego. Chociaż, biorąc pod uwagę wysokość takiego dofinansowania, można nawet na polskie pieniądze machnąć ręką. 

Kindergeld tylko na swoje dzieci

Jest to taki zasiłek, który otrzymuje się nie tylko na swoje dzieci. Uwaga ta tyczy się osób, które przysposobiły inne pociechy. Mówiąc wprost – są dla nich rodzicami adopcyjnymi. Trzeba jednak zadbać o to, aby wszystko było uregulowanie prawnie, co też na pewno będzie skrupulatnie sprawdzane. Zasiłek można również otrzymać na dzieci współmałżonka, jeżeli tylko należą do gospodarstwa domowego wnioskodawcy. Są to pieniądze, jakie otrzymuje się do pełnoletności lub do 24 roku życia, jeżeli dziecko będzie się wciąż uczyć.