Jeździectwo to coraz popularniejszy sport i sposób na to, aby aktywnie spędzać czas. Chcąc stale podnosić swoje kwalifikacje oraz zdobyć możliwość startów w zawodach sportowych, konieczne jest uzyskanie Brązowej Odznaki Jeździeckiej. Czym ona jest i jak się przygotować do brązowej odznaki jeździeckiej?

Czym jest i jak się przygotować do Brązowej Odznaki?

Jazda konna to sport ogólnorozwojowy, który wpływa zarówno na poprawę równowagi, sylwetkę, ale też pozwala na aktywne spędzanie czasu bliżej natury. Jeździectwo może stać się prawdziwą pasją, ale też sposobem na życie. Jeśli w siodle czujemy się doskonale, warto pomyśleć o Brązowej Odznace Jeździeckiej. Oznaka ta pozwoli na rozpoczęcie startów w zawodach sortowych i tym samym – rozpoczęcie sportowej kariery jeździeckiej. Jak się przygotować do Brązowej Odznaki?

Brązowa Odznaka Jeździecka jest jednym z trzech stopni, które w praktyce mają sprawdzać umiejętności jeździeckie oraz wiedzę z zakresu opieki stajennej. Jest to również pierwszy stopień w drabinie do sportowego jeździectwa. Do egzaminu na Brązową Odznakę można przystępować od siódmego roku życia.

Do czego uprawnia Brązowa Odznaka Jeździecka?

Zdobycie Brązowej Odznaki Jeździeckiej pozwala na starty w zawodach regionalnych do klasy L w skokach oraz starty w zawodach regionalnych do klasy P w ujeżdżaniu. Odznaka uprawnia również do podejścia do kursu na Instruktora Rekreacji Ruchowej. Aby zdobyć Brązową Odznakę Jeździecką konieczne jest zdanie egzaminu, składającego się z części praktycznej (próba ujeżdżeniową i skokowa) oraz z części teoretycznej. Wiedząc już, jak się przygotować do Brązowej Odznaki, warto wiedzieć, że atutem podejścia do egzaminu jest możliwość porozmawiania po próbach jeździeckich z egzaminatorami i skonfrontowanie swoich umiejętności. To dobry sposób na dowiedzenie się, które z wykonywanych elementów wymagają poprawy.